Rady a tipy, jak na počítače ...
Společnost Microsoft oznámila, že v dubnu ukončí podporu Windows XP. V zápětí se na internetu "vyrojilo" mnoho rádoby odborných článků o potížích, které na uživatele tohoto operačního systému čekají.  Pojďme se proto podívat, co tento konec podpory doopravdy znamená.

Viry hromadně nenapadnou počítače

To, co by podle internetových zvěstí mělo uživatele Windows XP trápit nejvíce, je ohrožení viry. Pro Windows XP totiž již nebudou dostupné "záplaty".  Takto jednoduše řečeno je to možná pravda. Na druhé straně i s aktualizacemi se málokdo rozhodne, že ochranu svého počítače před viry nechá jen na operačním systému. Dnes lze získat mnoho freeware antivirových programů, tedy takových, které jsou zdarma ke stažení. V důsledku toho tedy není potřeba se napadení počítače obávat. Pouze se ujistěte, že máte aktuální verzi svého antiviru.
V každém případě je velmi rozumné si zaplatit plný antivirový program, nejlépe ve verzi "internet security". Je pochopitelné, že free antivirové programy neobsahují některé důležité funkce.
Jak aktualizovat Windows XP i po skončení podpory? Naprosto jednoduché  …….

Uživatelé, jež stále používají Windows XP, mají nyní možnost získávat bezpečnostní aktualizace až do roku 2019. Totiž i když Windows XP oficiálně skončily, Microsoft stále podporuje tzv. Windows Embedded Industry, tedy Windows pro vestavěná zařízení. V případě XP jde o Windows Embedded POSReady 2009, systém založený na Windows XP SP3 (se třetím servisním balíkem). V registru Windows přitom stačí přidat krátkou položku, aby se desktopové Windows XP tvářily jako POSReady. Chcete-li si to vyzkoušet, otevřete Poznámkový blok (či jiný čistě textový editor), a vložte do něj následující řádky:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

Soubor uložte s příponou.“reg“ (nikoliv „txt“), například jako
XP.reg a poté na uložený soubor dvakrát poklepejte myší. Tento návod se začal šířit internetem před pár dny a zatím uživatelům funguje. Otázkou zůstává, zda Microsoft podnikne nějaká protiopatření či nikoli.
Zmíněný postup funguje zatím jen na 32bitových verzích XP (jichž je však naprostá většina).
FACEBOOK

Omrzel vás Facebook? S pomocí postupu v knize jste si mohli svůj účet deaktivovat, což vám umožňovalo vrátit se kdykoliv zpět. Pokud ovšem chcete definitivně odstranit váš účet z Facebooku, postupujte následovně:

1. Přihlaste se na Facebook a přejděte na adresu https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
2. Klepněte na tlačítko Odeslat.                         
3. Do pole Heslo napište vaše přístupové heslo k účtu na Facebooku.
4. Do pole Text v rámečku opište text, který vidíte na obrázku nad tímto polem. Pokud je text na obrázku nečitelný, můžete si zobrazit jiný klepnutím na odkaz Zkuste jiná slova.
5. Klepněte na tlačítko OK.

Poznámka: Váš účet bude zrušen za 14 dnů od odeslání žádosti o smazání účtu. Pokud se k účtu v této době přihlásíte, bude žádost o zrušení stornována a budete moci opět využívat váš účet.
SKYPE

SKYPE byl velmi dobrý SW na online komunikaci. Do té doby, než jej pohltil Microsoft. Od té doby zabírá 170MB paměti, zobrazuje se v něm otravující reklama, apod. Jak tuto reklamu zlikvidovat? Otevřte
Ovládací panely, pak Možnosti internetu.  Pak klikněte na záložku Zabezpečení.  Dále pokračujte na červenou značku s popisem Servery s omezeným přístupem. Pak klikněte na tlačítko Servery  a do pole napište https://apps.skype.com/ a zvolte Přidat. Uložte a vše bude funkční bez restartu PC nebo SKYPE.
OTRAVNÁ REKLAMNÍ OKNA

Také Vás nebaví při prohlížení webových stránek stále zavírat okna s nechtěnými reklamami? Chcete surfovat bez reklam? Pak můžete použít Open Source doplněk Adblock Plus, který můžete nainstalovat na všechny běžné internetové prohlížeče z odkazu https://adblockplus.org/sk/
JAK ZRUŠIT ŠIPKU V IKONÁCH SOUBORŮ NA POŠE VE WINDOWS

Na toto otázku je na internetu spousta návodů zásahem do registru, ale každý má i nějaká ta proti. Tuto funkci však v sobě mám produkt AVG PC TuneUp renomovaného výrobce. Lze je možné stáhnout na webu AVG. Po jeho instalaci (30 denní zkušební lhůta) se v hlavní obrazovce klikne na tlačítko [
Přizpůsobit], pak na [Přizpůsobení vzhledu systému Windows], [Upravit zobrazení ikon na ploše] a tam zrušit [Zobrazení šipky v ikonách]. Celý program pak lze odinstalovat, i když doporučuji jeho zakoupení, dokáže toho poměrně dost.
JAK ZRUŠIT OTRAVNOU REKLAMU MÍSTO SPOŘIČE OBRAZOVKY VE WINDOWS 10

Někteří uživatelé Windows 10 si stěžují, že jim operační systém začal místo spořiče obrazovky zobrazovat reklamy přes celou plochu. Takové zahlcení uživatele nevyžádanou reklamou je sice nepříjemné, jak ale uvádějí servery Consumerist a HowToGeek, je velice snadné se reklamy zbavit.
Reklamy se místo spořiče obrazovky začaly zobrazovat uživatelům, kteří používají službu Windows Spotlight. Ta sice vyhledává obrázky do spořiče, nově je ale začala prokládat i reklamami.
Uživatelé se mohou reklam jednoduše, bezplatně a bez instalace jakýchkoliv doplňků od třetích stran zbavit. V nabídce Start stačí otevřít možnost nastavení a dále položku „Individuální nastavení“. Zde pak na levé straně najet na menu „Zamykací obrazovky“. V něm už stačí jen místo služby Spotlight vybrat možnost „obrázek“ či „slideshow“.
Pod výběrem obrázku či slideshow se ještě nachází funkce, která uživateli slibuje zobrazování tipů a triků. I tu je třeba vypnout. Pak již uživatel nadále nebude místo spořiče obtěžován reklamami.
Již dříve jsme spotřebitelům přinesli radu od britského serveru Bitterwallet, jak si ve Windows 10 mohou vypnout „špehovací službu“ DiagTrack. Windows 10 se věnovala i francouzská spotřebitelská organizace Que Choisir, která zkoumala, jak snadno se instalují na populární levnější notebooky a jak se jejich instalace podepíše na výkonu a uživatelském komfortu.
JAK ZRUŠIT ŠPEHOVÁNÍ  WINDOWS 10

K této problematice byla spuštěna zajímavá WEBová stránka, kde jsou rady, jak na to .... klikněte ....
Vypněte všechny programy MS Office (Excel, Word, Aoutlook, Access aj.), pokud je máte spuštěné.

Zmáčkněte klávesy Win+R. napište regedit a zmáčkněte Enter. najděte klíč
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common\Graphics a nastavte DisableAnimations na 1.

Pokud klíč Graphics, nebo hodnotu DisableAnimations, nevidíte musíte si je vytvořit sami. Klikněte pravým tlačítkem na klíč Common a vyberte Nový -> Klíč, který pojmenujte Graphics. Nyní otevřete klíč Graphics a na pravé straně editoru registru klikněte pravým tlačítkem a Nový -> Hodnota DWORD. Tu pojmenujte DisableAnimations a nastavte její hodnotu na 1.
JAK ZRUŠIT GRAFICKÉ ANIMACE V OFFICE 2013 A VYŠŠÍCH